Úřední deska na webu

Novinky RSS kanálem


Co je RSS?

RSS je technologie, která umožňuje odebírat novinky z webových stránek všem, kteří o ně mají zájem. Více o RSS najdete například na Wikipedii.

Jaké informace RSS kanál obsahuje?

RSS kanál poskytuje vždy posledních 10 novinek (vyvěšení) z úřední desky chronologicky. Pokud je nějaké vyvěšení stažené (archivované), tak se v RSS kanálu nezobrazuje. Přílohy vyvěšení jsou dostupné pouze přímo na stránce k vyvěšení.

Co potřebuji k odběru novinek z RSS kanálu?

O příjem RSS kanálu se stará program, tzv. RSS čtečka. RSS čteček je na trhu spousta; můžete ji mít integrovanou do webového prohlížeče, nebo poštovního klienta, mobilního telefonu, případně se jedná o samostatnou aplikaci.

Jak se přihlásit k odběru?

Na stránce úřední desky vybraného úřadu kliknete v levém sloupci dole na odkaz "Přihlásit odběr" nebo si adresu pod tímto odkazem zkopírujete přímo do své RSS čtečky (např. v mobilu). Pokud chcete odebírat novinky z RSS kanálů více úřadů, tak je nutné provést příhlášení k odběru opakovaně vždy s adresou, která odpovídá úřední desce daného úřadu.

Jak se odhlásit od odběru?

Odběr novinek z RSS kanálu zrušíte ve vámi používané aplikaci nebo prostě aplikaci přestanete používat a odinstalujete ji.